Обговорити проєкт
No items found.
30.10.2024

Що таке тимбілдинг і для чого він потрібен?

Тимбілдинг — це побудова сильної та ефективної команди, яка досягає цілей, сприяє розвитку бізнесу та збільшенню прибутку.

Що таке тимбілдинг і для чого він потрібен?

Багато підприємців досі впевнені: тимбілдинг — це зайві веселощі та потакання примхливим працівникам, брязкальця для покоління Z. А ще — необґрунтовані витрати часу і грошей з незрозумілим результатом.

Але ми в креативній агенції RGB IDEA GROUP налаштовані на побудову сильних брендів, тому завжди дивимось глибше. Розгляньмо, як тимбілдинг сприяє успіху бізнесу і як ефективно втілити його у вашій компанії, а не просто злити гроші на незабутній вечір із зомбі у квест-кімнаті.

Що таке тимбілдинг

Незважаючи на стереотипи, тимбілдинг — це не лише ігри та розваги. І навіть не пошук друзів, не виходячи з офісу. Це інструмент управління персоналом. Активні дії для створення сильної команди, покращення стосунків між колегами та керівництвом, підвищення ефективності.

Якщо казати простою мовою, то у тимбілдингу є декілька напрямів:

  1. Налагодити комунікацію. Якщо команда вміє спілкуватися і ладнає, працювати легше, креативні рішення та ідеї знаходяться швидше.
  2. Згуртуватись з віддаленими працівниками. Так, це наші реалії. Віртуальну команду теж можна зробити об’єднаною і налагодити спілкування.
  3. Краще пізнати команду. Тимбілдинг проявляє здібності та сильні сторони кожного співробітника.
  4. Розвиток корпоративної культури. Росте лояльність до компанії, кожен працівник стає носієм бренду.

Звучить добре, а що із цифрами? Звернімося до непохитної статистики. Згідно з дослідженням Team Building Statistics: Effectiveness and Engagement in 2024:

  • залучені працівники приносять удвічі більший дохід,
  • 75% співробітників впевнені, що командна робота — вирішальна для корпоративного успіху,
  • 33% опитуваних вважають, що культура співпраці веде до росту лояльності.

Рецепт ефективного тимбілдингу

Розгляньмо 5 ефективних компонентів тимбілдингу, що допоможуть побудувати міцні стосунки між колегами.

  1. Вдячність

Усім подобається, коли їхню роботу цінують. За статистикою 32% працівників вважають, що визнання покращує взаємодію між колегами, а 82% відчувають, що від вдячності залежить їхнє задоволення роботою. Визнання та вдячність — це про довіру, повагу та довгострокову співпрацю.

  1. Почуття причетності

RGB IDEA GROUP — агенція сенсотворців, тож ми не могли не нагадати, наскільки важливі сенси. Знайдіть цінності та принципи, які ваша команда зможе розділити. Нехай фірмовий сленг та голос вашого бренду звучить не лише в контенті, а й у команді. І, звичайно, хто ж відмовиться від горнятка з логотипом?

  1. Особливі таланти

Коли ви знаєте здібності кожного працівника, то можете будувати ефективну структуру команди, доручати завдання, з якими ваші колеги впораються якнайкраще. Тимбілдинг — це повний win win: ви отримуєте кращі результати, а працівники задоволені, адже бачать власні успіхи і менше косячать.

  1. Місія

Якщо ви добряче розібралися з брендингом, то вже розумієте, заради чого працюєте. Яка big idea вашої компанії? Що надихає вас, від чого горять очі? Запалюйте свою команду! Нагадайте, яку велику справу робите разом, які важливі сенси транслюєте.

  1. Заходи

Нарешті веселощі. Організовані заходи, розваги, ігри, подорожі, тренінги допомагають розслабитися та проявити себе. Керівник, що тягне мотузку та крутить педалі разом із новачками, зміцнює зв’язок у команді та завойовує довіру підлеглих. Якщо ці події регулярні, вони стають крутою традицією, частиною корпоративного життя.

Ідеї тимбілдингу

Ми підготували пропозиції для тимбілдингу, які допоможуть сформувати довіру та повагу в команді.

  1. Корпоративні заходи.

Оберіть відповідні до ваших цілей та смаків варіанти. Шанувальники екстриму будуть у захваті від сплавів, картингу, походу в гори. Ті, хто планують одночасно підсилити командний дух та підтримати свої цінності, із задоволенням допоможуть притулку для тварин, посадять дерева в місті, приберуть сміття біля річки. А для поганої погоди є бізнес-ігри, квести, ігри на ерудицію та вечір покеру.

  1. Можливості для комунікації.

Щоб заохочувати довіру та співпрацю в команді, давайте кожному співробітнику можливість висловитися, організовуйте брейншторми та зустрічі. Дозвольте колегам не погоджуватися одне з одним, у дебатах народжується справжній креатив і сміливі, небанальні рішення.

  1. Зафіксовані успіхи

Дайте працівникам відчути, що вони та їхні внески в проєкт важливі. Покажіть колегам продуктивність командної роботи. Ставте цілі та відстежуйте успіхи протягом місяця. Це допоможе кожному відчути відповідальність за результат та повагу до роботи колег.

Створюйте стосунки, а не видимість команди

Кожен елемент вашого бізнесу: команда, брендинг, стратегія — має працювати. Залишмо вже ілюзії та надії на швидкий дешевий результат. Як логотип — не брендинг, так і поштовхати шари в боулінгу — ще не тимбілдинг.

Команда — це про стосунки. Аби побудувати довіру та відкриту комунікацію, знадобляться час, зусилля та нешаблонний погляд. Ми в креативній агенції RGB IDEA GROUP якраз не про шаблони, а про змістовні бренди. Використовуйте наші поради та створіть свою потужну команду.

Поділитись статтею з друзями

Share the article with friends

Не хочете ризикувати?
Проводьте дослідження бізнесу, споживачів та ринку.

Пишіть нам, щоб розпочати співпрацю зі стратегами RGB Idea Group.

Почати співпрацю

Не хочете ризикувати?
Проводьте дослідження бізнесу, споживачів та ринку.

Пишіть нам, щоб розпочати співпрацю зі стратегами RGB Idea Group.

Start work together

Ще Цікаве

More interesting